مقام ارشد اروپایی: تعهد دولت اتریش در مذاکرات وین کلید موفقیت خواهد بود

به گزارش مجله ابوذریون، معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توییتری با تشکر از میزبانی اتریش از کمیسیون مشترک برجام نوشت که تعهد قوی دولت اتریش در مذاکرات، کلید موفقیت خواهد بود.

مقام ارشد اروپایی: تعهد دولت اتریش در مذاکرات وین کلید موفقیت خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا از میزبانی اتریش از کمیسیون مشترک برجام قدردانی کرد.

وی در پیامی توییتری نوشت: من فرصتی برای تشکر از پیتر لوانسکی (دبیر کل وزارت امور خارجه اتریش) برای سازماندهی و حمایت از گفت وگوهای برجام در وین پیدا کردم. تعهد قوی دولت اتریش در مذاکرات کلید موفقیت خواهد بود.

ساعتی پیش نیز سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که پیش بینی می کند طی هفته جاری مذاکرات در وین اتریش به نقطه ای برسد که هیئت های شرکت کننده در مذاکرات نیازمند بازگشت به پایتخت های خود برای انجام رایزنی باشند اما هنوز دقیقا مشخص نیست که این اتفاق دقیقا چه روزی خواهد افتاد.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز امروز دوشنبه (30 اردیبهشت/19 آوریل) شرح داد این گفت وگوها طی هفته گذشته از مرحله کلی وارد مراحل جزئی تر نظیر گفت وگو بر سر چگونگی رفع تحریم ها و پایبندی به توافق هسته ای شدند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: پیشرفت هایی مشاهده شده است. او در ادامه گفت بازگشت آمریکا به برجام، دنیا را به مکانی امن تر تبدیل خواهد کرد.

بورل در ادامه تأکید کرد: فکر می کنم از هر دو طرف حسن نیت واقعی برای رسیدن به توافق وجود دارد و این خبر خوبی است.

ساعاتی قبل تر، کننده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین گفته بود گفت وگوهای احیای برجام در وین وارد مرحله تهیه پیش نویس شده است.

میخائیل اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: در جمع بندی نتایج دو هفته ارزیابی درباره احیای برجام می توانیم با رضایت بگوییم که مذاکرات وارد مرحله تهیه پیش نویس شده است.

از روز شنبه، علاوه بر نشست کمیسیون مشترک، دیدارهایی نیز به صورت دو و چندجانبه بین هیأت مذاکره کننده کشورمان با اعضای 1+4 برگزار شد. در این رایزنی ها، سه دیدار بین عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه بعد از نشست روز شنبه در اظهاراتی با بیان اینکه به نظر می رسد تفاهم جدیدی در حال شکل دریافت است، گفت: مذاکرات اکنون به مرحله ای رسیده که طرف ها می توانند روی یک متن مشترک شروع به کار کنند. هیأت ایرانی متن مورد نظر خود را آماده و به همه طرف ها ارائه کرده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1794

به "مقام ارشد اروپایی: تعهد دولت اتریش در مذاکرات وین کلید موفقیت خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد اروپایی: تعهد دولت اتریش در مذاکرات وین کلید موفقیت خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید