بورل: مذاکرات با ایران به زودی از سر گرفته می گردد

به گزارش مجله ابوذریون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز آدینه با اشاره به سفر اخیر معاون خود به تهران گفت که مذاکراک برطرف تحریم های ایران قرار است به زودی از سر گرفته گردد.

بورل: مذاکرات با ایران به زودی از سر گرفته می گردد

به گزارش گروه بن الملل خبرنگاران، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام نمود که مذاکرات با ایران جهت رفع تحریم ها در آینده ای نزدیک از سر گرفته می گردد.

وی با اشاره به سفر اخیر انریکه مورا معاون خود به تهران گفت که بر این باور است که این سفر موانع را در زمینه مذاکرات ایران بر سر رفع تحریم ها، رفع نموده است.

بورل که برای شرکت در نشست وزرای خارجه گروه هفت (G7) در آلمان به این کشور سفر نموده است، در این باره گفت: این مسائل نمی توانند که یک شبه حل شوند. بیایید در نظر بگیریم که

مذاکرات به بن بست رسیده بود و (حال) از بن بست خارج شده است و این مسئله بدین معناست که دورنمای دستیابی به توافق نهایی وجود دارد.

پیشتر مورا در پیغامی در حساب کاربری خود در توئیتر، ضمن اعلام سفر خود به تهران، نوشت که در سفر دوباره به ایران با علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران و دیگر مقامات جمهوری اسلامی در مورد مذاکرات وین رایزنی خواهد نمود. وی در این پیغام ادامه داده بود: کار برای رفع شکاف های به جامانده در مذاکره ادامه دارد.

مذاکرات وین از سال گذشته با هدف برچیدن تحریم های اعمال شده برضد ایران در قالب 1+4 در جریان بود، اما همچنان زیاده خواهی های آمریکا مانع از حصول توافق نهایی در این زمینه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 2218

به "بورل: مذاکرات با ایران به زودی از سر گرفته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: مذاکرات با ایران به زودی از سر گرفته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید