منابع بلوکه شده در عمان نداریم، پولمان در این کشور سپرده است

به گزارش مجله ابوذریون، رئیس کل بانک مرکزی درباره تکلیف پولهای بلوکه شده ایران در عمان، گفت: هیچ منابع بلوکه شده در عمان نداریم و پولهایمان در آن کشور سپرده است.

منابع بلوکه شده در عمان نداریم، پولمان در این کشور سپرده است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه رسانه های مجله ابوذریون،رئیس کل بانک مرکزی درباره تکلیف پولهای بلوکه شده ایران در عمان، گفت: هیچ منابع بلوکه شده در عمان نداریم و پولهایمان در آن کشور سپرده است.

ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در تبادل نظر با مهر، درباره میزان پولهای بلوکه شده ایران در عمان تاکید نمود: به هیچ وجه منابع و پول بلوکه شده در عمان نداریم.

وی شرح داد: منابعی پیش آنها داریم که سپرده گذاری شده و به تدریج و بر اساس نیازمان برداشت می کنیم.

به گزارش مهر، این اظهارات رئیس کل در حالی است که وی در تاریخ 13 بهمن 95 در تبادل نظر با خبرنگار مهر در مورد طلب های ایران از کشور عمان، گفته بود: به تدریج این طلب ها در حال وصول شدن است.

همچنین رستم قاسمی فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) نیز در تاریخ 10 فروردین 96 در سخنانی خطاب به دولت گفته بود: باید از دولت پرسید شما توانستید چه مقدار پول در شرایط سخت وارد کشور کنید؟ 5 میلیارد دلاری را هم که بر اساس توافق لوزان به ایران دادند در کشور عمان بلوکه است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه پیش از این در آبان 95 در تبادل نظر با مهر در پاسخ به این سوال که حدود پنج میلیارد دلار پول ایران که در جریان مذاکرات هسته ای بصورت ماهانه آزاد شده و به عمان انتقال داده شده بود، توسط این کشور بلوکه شده و آنها گفته اند که توان بازپس دادن آن پول را ندارند، پایان پیگیری برای این پول چه شد؟ گفته بود: روابط ما با عمان روابط محبت آمیز ای است و هیچ عناد و کینه ای نسبت به هم نداریم، اگر هم مسئله ای وجود داشته باشد، در چارچوب مذاکرات و رفت و آمدها، آنها را حل و فصل می کنیم.

وی توضیح داد: در دوره تحریم و مسائلی که برای اقتصاد ایران و مسائل بانکی و اقتصادی ما رخ داد، در بعضی کشورها ما ذخایری داشته و داریم که برای خریدهای خودمان و کارهایی که باید انجام بدهیم، از آنها استفاده می کنیم. در بعضی کشورها ممکن است در زمان بازپرداخت یا تسویه حساب آن اموال اختلاف نظری پیش آمده باشد. برآورد ما این است که به راهکار های خوبی رسیدیم که مرضی الطرفین است و این مسئله فکر می کنم که در حال اجرا شدن است و هیچ جای نگرانی هم نخواهد داشت.

حال سخنگوی وزارت امور خارجه دوشنبه گذشته (28 فروردین) در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه پیگیری های وزارت امور خارجه در مورد بازگرداندن دارایی های ایران در عمان به کجا رسیده است، اینگونه پاسخ داد که: این یک بحث فنی بود در مورد وجوهاتی که آنجا داشتیم، بخشی از آن قرار شد به عمان منتقل گردد و برای انتقال آنها به ایران بعضی ملاحظات و مسائل فنی وجود داشت و طی ماه های گذشته مکرر توسط هیأت های فنی و سیاسی دوطرف صحبت شد و راهکار هایی هم در این خصوص به دست آمد و من فکر می کنم که این مسئله تمام شده است.

قاسمی تاکید نمود: در چارچوب یک مکانیزم معین شده بین دو کشور و همچنین تیم های فنی و بانکی ایران و عمان، چارچوب بازگشت در چگونگی انتقال پول های ما در عمان معین شده و تصور می کنم که این مسئله دیگر تمام شده است.

مجله ابوذریون: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 526

به "منابع بلوکه شده در عمان نداریم، پولمان در این کشور سپرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع بلوکه شده در عمان نداریم، پولمان در این کشور سپرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید