نشست ویژه ورزشی ها با وزارت بهداشت، تکلیف فوتبال مشخص می شود؟

به گزارش مجله ابوذریون، به گزارش خبرنگار مهر، نگرانی های حاصل از شیوع سریع ویروس کرونا در ایران، مسئولان ورزش را وادار به چاره اندیشی و اتخاذ تمهیدات لازم برای مقابله با آن کرده است به خصوص که رفت و آمد در اماکن شلوغ مانند اماکن ورزشی و ورزشگاه ها خطر ابتلا به این ویروس جدید را تشدید می کند.

نشست ویژه ورزشی ها با وزارت بهداشت، تکلیف فوتبال مشخص می شود؟

خطرات ناشی از ویروس کرونا و گسترش آن در ایران به حدی است که روز گذشته هم وزیر ورزش در دستور ویژه به فدراسیون پزشکی ورزشی ضمن تاکید بر همکاری کامل با ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اینگونه بیان کرد که حفظ سلامت ورزشکاران، قهرمانان و تماشاگران از اولویت های جدی شما برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا باشد و بخصوص در مسابقات لیگ در رشته های مختلف با همکاری سایر دستگاه ها و وزارت بهداشت تمهیداتی جدی برای رعایت ایمنی محیطی و سلامت تیم ها و تماشاگران داشته باشید.

در همین ارتباط قرار است امروز نشستی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت در محل فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شود تا تصمیمات لازم برای چگونگی مقابله با ویروس کرونا در اماکن ورزشی اتخاذ شود.

مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید این مطلب گفت: با توجه به شرایط کنونی و آغاز شیوع کرونا در کشور باید تصمیمات لازم به خصوص برای چگونگی اداره اردوی ملی پوشان اتخاذ شود. این بررسی ها در نشست امروز با نمایندگان وزارت ورزش انجام خواهد شد تا بتوانیم با نظر صاحبنظران و متخصصان مربوطه به جمع بندی برسیم.

وی شرح داد: گسترش ویروس کرونا یک بحران برای کل کشور به حساب می آید اما موضوع مهم این است که نباید با ترس و اضطراب با آن برخورد داشته باشیم. باید موارد ایمنی به طور کامل رعایت شوند. افراد در مراکز تجمع بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس هستند و همین مسئله نگرانی ها نسبت به مبتلا شدن ورزشکاران را بیشتر کرده اما باید به این مسئله توجه لازم را داشت که شرایط جسمانی ورزشکاران و آمادگی بدنی که دارند، آنها را از این خطر حفظ می کند.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی تاکید کرد: ویروس کرونا کشنده است اما به لحاظ مرگ و میر نگرانی بابت ورزشکاران نداریم. در واقع آنچه باعث شده به خاطر این ویروس و برای مقابله با آن بخشنامه صادر کنیم و نشست ویژه داشته باشیم، جلوگیری از شیوع سریعش در اماکن ورزشی و میان ورزشکاران و تماشاگرانشان است.

خلیلیان با یادآوری اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی رعایت 10 اصول ایمنی را برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا بر روی سایت خود اطلاع رسانی کرده است، بیان کرد: فدراسیون ها حتی باید اعزام های خود را با اولویت بندی انجام دهند. در هر صورت در نشست امروز تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست بررسی شرایط اردوها و مسابقات ورزشی در شرایطی امروز برگزار می شود که روز یکشنبه هفته بیستم رقابت های فوتبال لیگ برتر چند دیدار حساس پیش رو دارد که مهم ترینش دیدار تیم های سپاهان و پرسپولیس در اصفهان و دیدار استقلال و ذوب آهن در تهران است.

باید دید بعد از نشست امروز تصمیم خاصی در مورد مسابقات فوتبال گرفته خواهد شد یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 926

به "نشست ویژه ورزشی ها با وزارت بهداشت، تکلیف فوتبال مشخص می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست ویژه ورزشی ها با وزارت بهداشت، تکلیف فوتبال مشخص می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید