وزیر دفاع بریتانیا به اتهام درز اطلاعات درباره شرکت هواوی چین برکنار شد

به گزارش مجله ابوذریون، نخست وزیر بریتانیا، گوین ویلیامسون، وزیر دفاع این کشور را به دلیل درز اطلاعات نشست شورای امنیت این کشور درباره شرکت هواوی چین، برکنار کرد.

وزیر دفاع بریتانیا به اتهام درز اطلاعات درباره شرکت هواوی چین برکنار شد

در جلسه 23 آوریل (3 اردیبهشت) شورای امنیت بریتانیا، درباره مشارکت و دسترسی محدود شرکت هوآوی چین، در توسعه اینترنت نسل پنجم 5G بریتانیا صحبت شده بود. این در حالی است که آمریکا از کشورهای متحد خود خواسته بود که این شرکت را از طرح های مخابراتی خود حذف نمایند.

ترزا می در نامه برکناری وزیر دفاع این کشور به تحقیق درباره افشای این اطلاعات اشاره نموده و گفته است: درز اطلاعات از این جلسه بسیار جدی و عمیقا نا امید نماینده است.

ترزا می در نامه خود اشاره نموده است که ویلیامسون در جریان تحقیقات برای شناسایی فردی که در درز اطلاعات نقش داشته است، همکاری ننموده است. او در عین حال تصریح نموده که دیگر افراد کابینه در این تحقیقات مشارکت خوبی داشتند و به روند تحقیقات یاری کردند.

نخست وزیر بریتانیا از ویلیامسون خواسته دولت را ترک کند چراکه به این نتیجه رسیده است که دیگر نمی تواند به عنوان وزیر دفاع به ویلیامسون اعتماد کاملی داشته باشد. خانم می در این نامه از حضور سه ساله ویلیامسون در این سمت تشکر نموده است.

گاوین ویلیامسون بعد از برکناری اش، هر گونه نقش در درز اطلاعات درباره شرکت هواوی را رد کرد.

او در نامه ای به ترزا می نوشت: متاسفم که حس می کنید، درز اطلاعات اخیر از جلسه شورای امنیت ملی بریتانیا از سوی من بوده است. اما به طور قاطع اعتقاد دارم که این موضوع درست نیست. وی این نامه را در حساب توئیتری خود نیز منتشر کرد.

وی به شدت هر گونه نقش در درز این اطلاعات را تکذیب کرد و خواهان یک تحقیق جامع و رسمی در این موضوع شد.

از سوی دیگر دولت بریتانیا در پی این برکناری، خاطرنشان کرد که پنی موردانت به عنوان وزیر دفاع جدید بریتانیا منصوب می گردد. موردانت پیش از این وزیر توسعه بین المللی بریتانیا بود. وی نخستین زنی خواهد بود که در بریتانیا وزیر دفاع می گردد.

سفری شگفت انگیز را با تور چین تجربه کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 195

به "وزیر دفاع بریتانیا به اتهام درز اطلاعات درباره شرکت هواوی چین برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع بریتانیا به اتهام درز اطلاعات درباره شرکت هواوی چین برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید