پیش بینی وزیر جدید جهاد کشاورزی از میران فراوری گندم در امسال

به گزارش مجله ابوذریون، وزیر جهاد کشاورزی پیش بینی کرد: در سال زراعی جاری حدود 14 میلیون تن گندم فراوری و 10.5 میلیون تن گندم مازاد بر احتیاج کشاورزان خریداری می گردد.

پیش بینی وزیر جدید جهاد کشاورزی از میران فراوری گندم در امسال

به گزارش گروه سیاسی مجله ابوذریون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی در مصاحبه با خبر 21 شبکه یک سیما با بیان این مطلب، اظهار کرد: بارندگی ها در سال زراعی جاری 23 درصد بیش تر از میانگین بلند مدت بوده است.

وی درباره قیمت گذاری محصولات کشاورزی، گفت: خوشبختانه سال جاری آقای رئیس جمهور توجه ویژه ای داشتند و قیمت گندم را از هر کیلوگرم 2200 تومان به 2500 تومان رساندند و ما در نظر داریم با نشست هایی که با تشکل های کشاورزی به ویژه بنیاد گندمکاران خواهیم داشت، بتوانیم قیمت گندم را هر سال نزدیک تر به قیمت های جهانی و روز جهان معین کنیم و این موضوع می تواند به پایداری فراوری در کشور یاری کند.

وزیر جهاد کشاورزی، افزایش عملکرد در واحد سطح را از راه حل های تثبیت پایداری فراوری گندم برشمرد و افزود: افزایش عملکرد در واحد سطح با شعار سال یعنی جهش فراوری نیز منطبق است.

وی میانگین عملکرد گندم آبی و دیم در واحد سطح را به ترتیب 4.5 تن و 1.3 تن در هکتار اعلام و گفت: برنامه های بسیار مفصلی برای افزایش عملکرد در هکتار گندم در کشور داریم که با تحقق این امر، درآمد کشاورزان نیز افزایش می یابد و نسبت به کشت این محصول در سال های آینده رغبت پیدا می نمایند.

خاوازی افزود: یکی از مهم ترین نهاده هایی که می تواند موجب افزایش عملکرد گندم گردد، رقم مناسب است که در این زمینه برنامه های خوبی داریم.

وی، در اختیار قرار دادن به موقع کود شیمیایی را از دیگر عوامل افزایش فراوری گندم مطرح نمود و افزود: تجهیز و آماده سازی ناوگان مکانیزاسیون نیز در افزایش فراوری گندم کشور موثر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1060

به "پیش بینی وزیر جدید جهاد کشاورزی از میران فراوری گندم در امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی وزیر جدید جهاد کشاورزی از میران فراوری گندم در امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید