چین همکاری با پلیس فرانسه را تعلیق کرد

به گزارش مجله ابوذریون، چین در اعتراض به اعطای پناهندگی به همسر رئیس سابق پلیس بین الملل توسط فرانسه، همکاری با پلیس این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

چین همکاری با پلیس فرانسه را تعلیق کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چین همکاری های خود با فرانسه را در تمامی امور مربوط به پلیس به حالت تعلیق درآورد. این اقدام در پاسخ به پناه دادن این کشور به همسر منگ هونگ وی رئیس سابق پلیس بین الملل (اینترپل) صورت گرفت.

به نوشته روزنامه گاردین، به نقل از روزنامه فرانسوی لوموند، مقامات چینی به دیپلماتی در پکن گفتند این قطع همکاری به خاطر پناه دادن پلیس فرانسه به گریس منگ همسر رئیس سابق پلیس بین الملل صورت گرفت که در پکن مورد محاکمه نهاده شده است.

منگ، سپتامبر سال گذشته میلادی (شهریور 97) پس از سفر به چین مورد بازداشت نهاده شد اما اینترپل هیچ اطلاعاتی در این باره منتشر نکرد.

ماه ژوئن امسال میلادی (خرداد 98)، منگ برای اولین بار از زمان دستگیری، در جلسه دادگاه، مقابل انظار ظاهر شد. او در این دادگاه به دریافت 2 میلیون دلار رشوه اعتراف نموده و از جرم خود ابراز پشیمانی کرد.

به نوشته روزنامه لوموند، مقامات چین قصد داشتند گریس منگ را نیز مورد محاکمه قرار دهند اما او در فرانسه باقی ماند و درخواست پناهندگی کرد.

قطع روابط و همکاری های پلیسی با فرانسه از سوی پکن، کوشش پاریس برای ردیابی 500 میلیون یورو که توسط تعدادی کلاهبردار به سرقت رفته و به چین منتقل شده بود سخت خواهد نمود.

همچنین این اقدام، کوشش های کشورهای غربی برای حفاظت از حقوق مالکیت معنوی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 294

به "چین همکاری با پلیس فرانسه را تعلیق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین همکاری با پلیس فرانسه را تعلیق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید