کانادا: روند تحویل مدیر اقتصادی هواوی به آمریکا شروع شد

به گزارش مجله ابوذریون، دولت کانادا روز آدینه طی بیانیه ای رسما از شروع روند تحویل منگ وانژو مدیر اقتصادی شرکت چینی هواوی به آمریکا اطلاع داد.

کانادا: روند تحویل مدیر اقتصادی هواوی به آمریکا شروع شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، در بیانیه دولت کانادا آمده است: مقام های وزارت دادگستری کانادا روند استرداد منگ وانژو را شروع کردند.

در این بیانیه آمده است که کارکنان وزارت دادگستری دستور العمل قضایی را درباره این پرونده به اجرا گذاشته اند که به منزله شروع رسمی روند استرداد منگ وانژو است.

اواخر ماه ژانویه وزارت دادگستری آمریکا، هواوی و مدیر اقتصادی این شرکت را به کوشش برای دور زدن تحریم های آمریکا بر ضد ایران و نیز سرقت اطلاعات محرمانه صنعتی از گروه مخابراتی تی-موبایل آمریکا متهم کرد.

کانادا نیز اول دسامبر سال 2018 منگ وانژو، مدیر اقتصادی شرکت مخابراتی هوآوی را به خاطر نقض تحریم های آمریکا بازداشت کرد.

دادگاه ونکوور کانادا 10 روز بعد از دستگیری خانم منگ، او را با قید وثیقه 7.5 میلیون دلاری آزاد کرد تا دولت این کشور در رابطه با استرداد وی به آمریکا تجدیدنظر و تصمیم گیری کند.

شرکت هواوی نیز پیش تر در بیانیه ای اتهامات مربوط به مدیر اقتصادی ارشد هواوی است که در کانادا بسر می برد را رد کرد و اضافه نمود: وی و شرکت هواوی هرگز قوانین آمریکا را نقض نکرده اند و این حقیقتی است که نهایتا واشنگتن به آن اذعان خواهد نمود.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 535

به "کانادا: روند تحویل مدیر اقتصادی هواوی به آمریکا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا: روند تحویل مدیر اقتصادی هواوی به آمریکا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید