ایران خواهان مشارکت در برگزاری جام جهانی 2022 قطر شد

به گزارش مجله ابوذریون، درخواست وزیر ارتباطات برای مشارکت شرکت های ایرانی در برگزاری جام جهانی در قطر مورد استقبال نخست وزیر قطر نهاده شد.

ایران خواهان مشارکت در برگزاری جام جهانی 2022 قطر شد

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله ابوذریون به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با نخست وزیر قطر در دوحه با ارائه گزارشی از روند مقابله ایران با تحریم های یک جانبه آمریکا، گفت: هرچند این تحریم ها شرایط رشد مالی در ایران را موقتا کند نموده اما اقتصاد بخش ICT به ویژه در عرصه شرکت های نوآور و خلاق با رشد چشمگیری روبرو بوده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به فرصت برگزاری جام جهانی در قطر و آمادگی شرکتهای ایرانی، خواهان مشارکت این شرکت ها در برگزاری این رویداد شد که مورد استقبال نخست وزیر قطر نهاده شد و مقرر شد وزرای ارتباطات دو کشور جزئیات این همکاری را مورد بحث و آنالیز قرار دهند.

آذری جهرمی همچنین با اشاره به وضعیت موجود روابط تجاری میان ایران و شرکت های قطری در حوزه تلکام و فناوری اطلاعات، توضیح داد: سطح موجود روابط تجاری در این بخش متناسب با فضای محبت آمیز روابط دو کشور نیست و باید به طور چشمگیری ارتقا یابد.

قطر هم تجربه تحریم های تحمیلی را دارد

عبدالله بن ناصر آل ثانی نخست وزیر قطر نیز با اشاره به روابط گرم و محبت آمیز دو کشور گفت: امیر قطر برای توسعه روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها دستور اکید صادر نموده است.

نخست وزیر قطر با اشاره به تجربه مقاومت قطر در برابر تحریم های تحمیل شده به این کشور از سوی بعضی کشورهای منطقه گفت: قطر به رشد مالی خود ادامه داده و پروژه های توسعه زیرساخت های مربوط به برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 در این کشور به سرعت در حال پیشرفت است.

نخست وزیر قطر با اعلام تمایل دولت قطر برای توسعه روابط با ایران در عرصه فناوری و نوآوری، حمایت کامل خود را از همکاری های رو به رشد وزارتخانه های ارتباطات دو کشور در این زمینه خاطرنشان کرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 501

به "ایران خواهان مشارکت در برگزاری جام جهانی 2022 قطر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خواهان مشارکت در برگزاری جام جهانی 2022 قطر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید