با ماسک و دستکش فرد مبتلا به کرونا چه کنیم؟

به گزارش مجله ابوذریون، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران معتقدند با توجه به شواهد موجود توصیه ای برای ضرورت دور انداختن فوری ماسک فرد بیمار در خارج از خانه وجود ندارد. باید دستمال کاغذی یا دستکش و ماسکی که در خانه توسط فرد بیمار یا مشکوک به بیماری استفاده می شود را در کیسه ای جدا از زباله های عادی قرار داده و سپس آن را محکم بسته و به سطل زباله منتقل کرد تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

با ماسک و دستکش فرد مبتلا به کرونا چه کنیم؟

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که آیا ماسک و دستکش استفاده شده توسط فرد مبتلا به کووید 19 باید خارج از خانه دور انداخته شود یا خیر؟

آن ها می گویند: بر طبق اعلام مرکز کنترل پیشگیری از بیماری های آمریکا، زباله های تولید شده توسط مبتلایان به کووید 19(اعم از دستکش، دستمال کاغذی و ماسک) مانند زباله های تولید شده توسط سایر مبتلایان به بیماری های عفونی بوده و نوعی زباله بیمارستانی محسوب می شوند و مردم باید از توصیه های بهداشتی خاصی که متخصصان برای دفع صحیح ماسک و دستکش های استفاده شده در نظر گرفته اند پیروی کنند.

در وهله اول باید به این نکته توجه شود که دستکش ها و ماسک های استفاده شده توسط بیماران نباید به شکل مستقیم در سطل ها و مخازن زباله کنار خیابان ها انداخته شود. این زباله ها باید طبق دستورالعمل های ارائه شده توسط مراکز بهداشتی دور انداخته شوند، تا افراد مسئول حمل و جابه جایی و همچنین بازیافت زباله در معرض آلودگی قرار نگیرند.

طبق توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری اروپا، یک کیسه زباله جداگانه باید در اتاق بیمار قرار بگیرد. دستمال کاغذی و ماسک پس از استفاده بایستی بلافاصله در این کیسه زباله انداخته شوند.

کیسه زباله قبل از خارج شدن از اتاق بیمار بایستی محکم بسته شود و به طور مداوم تعویض شود. هیچ گاه نباید کیسه زباله موجود در اتاق بیمار را در یک کیسه دیگر خالی کرد. اگر چند کیسه زباله پر شده در اتاق بیمار وجود دارد، همه آن ها می توانند با هم در یک کیسه زباله تمیز قرار گیرند.

این کیسه های بسته شده می توانند در سطل زباله معمولی انداخته شوند. در حال حاضر، هیچگونه احتیاط خاصی برای دفع این کیسه ها وجود ندارد و طبق قوانین عادی و جاری مربوط به دفع پسماندها به آن ها پرداخته می شود.

پس از جابه جا کردن کیسه ها، شستن کامل دست ها با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی کننده های حاوی الکل ضرورت دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1256

به "با ماسک و دستکش فرد مبتلا به کرونا چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ماسک و دستکش فرد مبتلا به کرونا چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید