برخورد جدی با سوءاستفاده کنندگان از کتب درسی، معرفی کتب آموزشی همسو

به گزارش مجله ابوذریون، سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به معرفی کتب آموزشی استاندارد و همسو با اهداف تعلیم و تربیت به مدارس، از برخورد جدی با انتشاراتی هایی اطلاع داد که از کتب درسی سوءاستفاده می نمایند و محتوای غیراستاندارد دارند.

برخورد جدی با سوءاستفاده کنندگان از کتب درسی، معرفی کتب آموزشی همسو

حیدر تورانی در گفت وگو با مجله ابوذریون، با اشاره به شناسایی کتب آموزشی غیرمجاز و غیراستاندارد و برخورد با عاملان آن اظهار کرد: هر ساله طرح سامانبخشی را اجرا و به کتب آموزشی که دارای استانداردهای لازم هستند، مجوز می دهیم.

وی اضافه نمود: سال جاری وزیر آموزش و پرورش بخشنامه ای صادر و به مدارس ارسال کرد که طی آن برگزاری هرگونه آزمون و ورود کتب یاری درسی و یاری آموزشی به مدارس دوره ابتدایی ممنوع شد، البته بحث کتب آموزشی با کتب یاری درسی متفاوت است. کتاب های آموزشی دانسته های دانش آموزان را تقویت می نمایند به عنوان مثال حاوی مطالب علمی درباره کهکشان ها یا نحوه داستان نویسی و بسیاری موضوعات دیگر هستند؛ انتشارات خوبی وجود دارند که کتب مناسبی منتشر می نمایند و ما آنها را معرفی می کنیم تا مدارس و دانش آموزان بتوانند از آنها استفاده نمایند.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه در واقع مصوبه ای تحت عنوان 828 داریم که اختیاراتی برای معرفی کتب همسو به ما می دهد اظهار کرد: 1000 ناشر غیردولتی با ما در تعامل هستند و اینگونه نیست که تنها کتب انتشارات معروف را معرفی کنیم

تورانی تاکید نمود: اگر یک انتشارات آموزشگاهی از کتب درسی ما سوءاستفاده و به عنوان مثال بخش هایی از آن را عینا کپی برداری نموده و تحت عنوان یاری درسی و حل المسائل و ... چاپ و بفروش برساند به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی با اشاره به استلزامات سند تحول بنیادین و همسویی و انطباق محتوای کتب درسی با سند اظهار کرد: برنامه ریزی و چشم انداز انطباق محتوا با سند تحول اجرا شده و در حال حرکت به سمت آن هستیم. تغییر کتب درسی به اتمام رسیده است و اکنون فرصت فراهم شده تا شش سیاست راهبردی مشخص شده برای سازمان را به تدریج عملیاتی کنیم.

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اضافه نمود: مدل راهبری اثربخش طراحی شده دارای شش سیاست راهبردی سبک سازی و چابکی برنامه درسی، مرزگستری، پایداری کتاب های درسی، ماندگاری کتاب های درسی، انطباق بسته های آموزشی با سند تحول و برنامه درسی ملی است که به ارتقای کیفیت محتواهای آموزشی می انجامد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 73

به "برخورد جدی با سوءاستفاده کنندگان از کتب درسی، معرفی کتب آموزشی همسو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد جدی با سوءاستفاده کنندگان از کتب درسی، معرفی کتب آموزشی همسو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید