خبرنگاران کرملین: برآورد ها درباره جانشین احتمالی پوتین بی اساس است

به گزارش مجله ابوذریون، مسکو- خبرنگاران- سخنگوی رئیس جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: برآورد های بعضی سیاستمداران درباره جانشین احتمالی ولادیمیر پوتین بی اساس است.

خبرنگاران کرملین: برآورد ها درباره جانشین احتمالی پوتین بی اساس است

به گزارش خبرنگاران از ریانووستی، دمیتری پسکوف روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه درباره جانشینان احتمالی پوتین گفت: موضوع جانشینان (احتمالی رئیس جمهورش) به طور سنتی توجه بسیار زیادی را به خود جلب می نماید. این وضع در گذشته همیشه بوده و به احتمال زیاد در آینده نیز این گونه خواهد بود.

ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات روسیه از احزاب حاضر در مجلس دومای روسیه روز گذشته در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه 1 گفت: کرسی رئیس جمهوری روسیه را در آینده ممکن است میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه، یا سرگئی شایگو وزیر دفاع و یا سرگئی نارشکین رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه تصدی نمایند.

ژیرینفسکی همچنین به احتمال تصدی کرسی رئیس جمهوری روسیه توسط ویاچسلاو والودین رئیس مجلس دومای روسیه، والنتینا ماتویینکو رئیس شورای فدراسیون، الکسی کودرین رئیس دیوان محاسبات روسیه، سرگئی سابیانین شهردار مسکو یا الکسی دیومین استاندار استان تولا اشاره نمود.

پسکوف در ادامه گفت وگو با خبرنگاران گفت: غالباً این حدس ها مستند نیست و چیزی جز حدس نیست. به همین دلیل در این مورد اظهار نظر بیشتر از این نمی کنم.

وی ادامه داد: ژیرینفسکی از تجربه سیاسی زیادی برخوردار است؛ به همین دلیل حدس و حدسیات وی در این مورد بر تجربیاتش پایدار شده است.

پیش تر سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با تکذیب حدس ها در بعضی رسانه ها درباره جست وجوی روسیه برای یافتن جایگزینی برای پوتین گفت: در زمان حاضر در کاخ کرملین هیچ شخصی به جانشین پوتین فکر نمی نماید.

پسکوف خاطر نشان کرد: تا سرانجام دوره ریاست جمهوری پوتین (پنج سال دیگر) زمان طولانی باقی مانده است و به همین دلیل در کاخ کرملین درباره جانشین احتمالی رئیس جمهوری فکر نمی کنیم.

وی ادامه داد: ما در مرحله آغازین دوره ریاست جمهوری هستیم و به همین دلیل کسی درباره آن فکر نمی نماید و همه در فکر انجام اموری هستند که برعهده گرفته اند.

پوتین در ماه مارس سال 2018 برای چهارمین بار به مقام رئیس جمهوری روسیه انتخاب شد و در زمان حاضر غرب او را قوی ترین رهبر یک کشور قدرتمند در دنیا می داند.

دوره ریاست جمهوری پوتین در ماه مارس سال 2024 (اسفند ماه 1402) به سرانجام می رسد.

دوره ریاست جمهوری در روسیه شش ساله است و براساس قانون نیز هر فرد نمی تواند بیش از دو دوره پیاپی این سمت را در اختیار داشته باشد.

از سال 2000 و در چارچوب برگزاری انتخابات، پوتین رئیس حزب حاکم روسیه واحد، 2 دوره (هشت سال) در راس قدرت بود و پس از او نیز، دمیتری مدودف برای یک دوره چهار ساله این سمت را در اختیار داشت.

پس از اصلاح قانون انتخابات روسیه و افزایش آن از چهار به شش سال، همزمان با سرانجام ریاست جمهوری مدودف، پوتین برای سومین بار رئیس جمهور شد و تا سال 2018 بر این مسند باقی ماند.

خیلی ها معتقدند که مدودف نیز یکی از افراد وفادار به تفکر پوتین در رهبری روسیه بود بنابر این پوتین اگر چه در زمان مدودف نخست وزیر بود اما همچنان رهبری روسیه را برعهده داشت.

با وجود صدای بلند مخالفان در خارج از روسیه و همراهی رسانه های غربی با مخالفان دولت روسیه، پوتین برای چهارمین بار در سال 2018 در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد و با زدن رکورد بیشترین آرای ریاست جمهوری در روسیه، نشان داد که بخش اعظمی از روس ها همچنان از او حمایت می نمایند و فردی بهتر از او را برای رهبری روسیه نمی شناسند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1561

به "خبرنگاران کرملین: برآورد ها درباره جانشین احتمالی پوتین بی اساس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرملین: برآورد ها درباره جانشین احتمالی پوتین بی اساس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید