روحانی: در حال عبور از پیک کرونا هستیم

به گزارش مجله ابوذریون، رییس جمهوری گفت: ما شنبه ها به دشمنان نشان خواهیم داد که در برابر بیماری کرونا چگونه مقاومت خواهیم کرد و در پنجشنبه ها با کار افتتاح و تولید نشان شان می دهیم که برخلاف تحریم ها ما اقتصادمان را زمین نگذاشته ایم.

روحانی: در حال عبور از پیک کرونا هستیم

به گزارش ایسنا، حسن روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که مهم است در شرایط سختی که دشمنان به وجود آوردند ملت مان در برابر تحریم و کرونا مقاومت می کنند، اظهار کرد: مردم بیشتر از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و کار اصلی در دست مردم است، اما انصافا کادر درمانی هم به طور مداوم در حال ایثار و فداکاری هستند.

وی افزود: بخش بزرگی از نیاز ها و صادرات غیرنفتی ما بارش بر دوش صنعت است و امروز صنعت و معدن در کنار هم نقش ارزشمندی را ایفا می کنند و در زنجیره فولاد ما امروز حرکت بسیار خوبی را مشاهده می کنیم.

رییس جمهور تاکید کرد: در زنجیره فولاد از سال 92 تا امروز این تولیدات را دو برابر کردیم و این در شرایطی رخ داده که تحریم ها هم پابرجاست و در همین سال 99، 26 میلیون تن به زنجیره فولاد کشور اضافه کرده می شود که تا الان که ماه پنجم سال است 16 میلیون تن آن افتتاح شده است.

روحانی شرح داد: آنچه که به تولید و اشتغال مردم مربوط می شود باید در همین شنبه ها که ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا برقرار است و پنجشنبه ها که به افتتاح طرح ها در سراسر کشور اختصاص دارد را تاکید کرده ایم که مرتبط و به صورت یک سریال باید برگزار شود و هر هفته این شنبه ها و پنجشنبه ها خاری در چشم دشمنان باشد. یک خار در روز شنبه در یک چشم و خار دیگر در روز پنجشنبه در چشم دیگر.

وی افزود: ما شنبه ها به دشمنان نشان خواهیم داد که در برابر بیماری کرونا چگونه مقاومت خواهیم کرد و در پنجشنبه ها با کار افتتاح و تولید نشان شان می دهیم که برخلاف تحریم ها ما اقتصادمان را زمین نگذاشته ایم.

رییس جمهور با تاکید بر این که راه چاره ما این است که همه دست به دست هم دهیم، گفت: فضای تعامل سازنده بین همه قوا و بخش خصوصی و دولتی برقرار شود و مسائل مردم توسط دولت حل شود. من اعتراف می کنم که هنوز هم در بخش تولید مسائلی وجود دارد و باید آن را رفع کنیم.

روحانی گفت: رابطه نزدیک بین بخش خصوصی و دولتی و رفع محدودیت ها مسائل را کمتر می کند و دولت و سرمایه گذاران را به هم نزدیک می کند.

وی در پایان گفت: روز عید قربان و امروز که عرفه است را به خوبی مورد توجه قرار دهیم و در عین حال همه پروتکل های بهداشتی را در آن رعایت کنیم، مخصوصا برادران اهل سنت ما که در روز عید قربان برنامه های بیشتری دارند به این موضوع توجه داشته باشند.

رییس جمهور هم چنین پیش از این سخنرانی و در واکنش به گزارش استاندار مازندران از شرایط شیوع کرونا در این استان گفت: خوشحالیم که استان مازندران هم شرایط بهتری را نسبت به گذشته از لحاظ شیوع کرونا دارد. در کل کشور هم به جز دو استان که شرایط نامناسبی دارند، در سایر استان ها شیوع کرونا به سمت عبور از پیک پیش می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1287

به "روحانی: در حال عبور از پیک کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: در حال عبور از پیک کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید