عراقچی با پاشینیان ملاقات کرد

به گزارش مجله ابوذریون، فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران با نخست وزیر ارمنستان ملاقات و درباره ابتکار ایران برای حل مناقشه قره باغ مصاحبه کرد.

عراقچی با پاشینیان ملاقات کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید عباس عراقچی فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران⁩ برای حل مناقشه قره باغ در ادامه رایزنی ها با مقامات ارمنستان با نیکل پاشینیان نخست وزیر⁧ ارمنستان⁩ ملاقات و درباره طرح صلح پیشنهادى ایران گفتگو کرد.

در این ملاقات پاشینیان ضمن قدردانی از روابط محبت آمیز ایران با ارمنستان، سلام خود را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسن روحانی و دولت دوست ایران ارسال کرد.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه نیز سلام های گرم رئیس جمهور ایران را به نخست وزیر ارمنستان ابلاغ کرد.

وی بر اهمیت روابط محبت آمیز قوی با ارمنستان برای ایران تأکید کرد.

معاون وزیر خارجه با ابراز نگرانی عمیق از درگیری های مداوم، ابتکار ایران برای غلبه بر اوضاع منطقه را ارائه داد.

عراقچی به مردم غیرنظامی برای قربانیان این حادثه تسلیت گفت و هدف قرار دادن زیرساخت ها و شهرک های غیرنظامی را محکوم کرد.

طرفین در خصوص مسائل امنیتی منطقه گفتگو کردند.

هر دو طرف از دخالت تروریست های بین المللی از خاورمیانه در جنگ ابراز نگرانی نموده، زیرا آن را تهدیدی بالقوه برای امنیت کل منطقه می دانند.

نخست وزیر ارمنستان رویکرد متعادل و سازنده ایران در مسائل منطقه را ستود.

به گزارش فارس، عراقچی به منظور معرفی طرح ایران برای حل این مناقشه پیش از این به جمهوری آذربایجان و روسیه سفر نموده بود و قرار است در ادامه این سفر منطقه ای به آنکارا برود.

معاون وزیر خارجه پیش از این با وزیر خارجه ارمنستان ملاقات نموده بود. وزیر خارجه ارمنستان در این ملاقات از نقش جمهوری اسلامی ایران در حفظ ثبات منطقه و برقراری صلح استقبال کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در ابتدای ورود به ایروان مطرح کرد که ابتکار ایران می تواند مسیری برای صلح در مناقشه قره باغ باز کند.

به گزارش فارس، پس از آنکه چندی پیش خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه از طرح ایران برای حل مناقشه قره باغ اطلاع داد و گفت ایران طرحی را آماده نموده که با مشورت با هر دو طرف موضوع یعنی جمهوری آذربایجان و ارمنستان و دولت های منطقه و همسایگان پیگیری خواهد شد، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه روز (سه شنبه) ششم آبان ماه از تدوین طرح ایران برای حل دائمی مناقشه قره باغ و تصویب آن توسط مقامات عالی کشور اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: abuzariyon.ir شناسه مطلب: 1427

به "عراقچی با پاشینیان ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی با پاشینیان ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید